Alt Text!
Київська Академічна Майстерня Театрального Мистецтва
Alt Text!
м. Київ. вул. Ярославів Вал 14-б

Творчість, від якої неможливо відмовитись

12 Липня 2022

Богдан Гнатюк представив у театрі «Сузір‘я» новинку - книжку «Отрута, від якої неможливо відмовитись»У часи військових протистоянь, здавалося б, не до мистецтва. Але давній вислів Черчилля стосовно іншої війни, залишається актуальним і для нашої, української.


Зусиллями військових на жорстокому фронті відстоюється свобода і національна культура, без яких не буде держави, не буде народу, не буде нації. Тому так важливі сьогодні прояви творчості, що засвідчують силу духу митців.


Мистецька подія, що відбулась у Київському театрі «Сузір’я» стала яскравим підтвердженням необхідності мистецького діалогу художника і суспільства.


Молодий київський письменник, драматург, режисер Богдан Гнатюк презентував свою книжку «Отрута, від якої неможливо відмовитись» («Саміт-книга», 2021), що стала третьою в його літературному доробку. Ця збірка оповідань – життєві історії наших сучасників, емоційно відчуті й переосмислені автором. Він знайомить читачів з подіями війни, що їх пережили герої оповідань, які пізнали почуття першого кохання і гіркоту важких втрат. Перед читачем постає багатоликий світ, в якому вирує ненависть, перемагає любов і не стихає голос надії. Як написав у передмові Юрій Ковальський: «Ця книжка вражає своєю експресією і ‘оголеним нервом’».Не випадково презентація книжки Богдана Гнатюка відбувалася на сцені Театру «Сузір’я». Молодого літератора і режисера пов’язує творча співпраця з цим чудовим київським театром, відкритим для мистецьких експериментів і підтримки молодих талантів. В репертуарі «Сузір’я» - дві вистави у режисерському і драматургічному вирішенні Б. Гнатюка – «Украдена краса» та «Ідеальний шторм». Уривки саме з цих сценічних робіт у виконанні акторів: Володимира Ніколаєнка, Олексія Паламаренка,

Олега Тернового, Назара Борушка, Ірини Сопіт, Тетяни Кришталь, надали емоційної піднесеності літературному слову. Також цьому сприяв чудовий спів Анатолія Гнатюка і його пронизливе акторське читання одного з оповідань.На завершення Богдан Гнатюк висловив власні думки про відповідальність

художника, про важливість знаходження внутрішніх сил, які не дають зневіритися у мистецтві, надають змогу творити, реалізувати свої творчі задуми. Для того, щоб цей сучасний світ, з яким «коїться щось не те», за висловом Богдана, ставав кращим зусиллями, перш за все, митців. Творча активність і переконаність Богдана Гнатюка доводить його позицію, ним рухає віра в те, що мистецтво врятує наш світ. Тому бажанням жити творчістю, літературою, театром, він тримає себе, своїх читачів і глядачів, і намагається переконувати, що Перемога України великою мірою твориться заради культури нації. Отже, незважаючи на божевільність світу, від творчості відмовитись неможливо.


Алла ПІДЛУЖНА

Творчість, від якої неможливо відмовитись

Наші партнери